Gabinet psychologiczny Warszawa
Psychoterapia

Decyzja o rozpoczęciu psychoterapii jest odpowiednia, gdy masz trudności emocjonalne, psychiczne czy zachowawcze, które wpływają na Twoje funkcjonowanie i jakość życia. Terapia umożliwia wgląd w siebie, podczas spotkań omawiane jest całe dotychczasowe życie, doświadczenia, dzieciństwo, schematy wyniesione z domu. Jest to idealna droga do poznania źródła swoich zachowań, nawyków i potrzeb. Z pomocą psychologa możesz przejść przez swoje trudności, zmienić postrzeganie siebie i świata. W atmosferze zrozumienia i życzliwości, podczas rozmowy ze specjalistą znajdziesz odpowiednie sposoby radzenia sobie ze słabościami.

Kilka wskazówek, kiedy warto skorzystać z psychoterapii:

1. Depresja

Depresja to szczególny rodzaj zaburzeń nastroju i emocji. Jeśli odczuwasz długotrwały smutek, apatię, utratę zainteresowań lub inne jej objawy, psychoterapia pomoże Ci w zrozumieniu przyczyn i pozwoli pracować nad poprawą samopoczucia.

2. Zaburzenia lękowe

Pojęciem tym określa się sytuacje, w których osoba doświadcza nieuzasadnionego lęku objawiającego się kołataniem serca, dusznościami, zawrotami głowy czy poceniem. Jeśli zauważasz u siebie podobne ataki paniki, psychoterapia umożliwi Ci zrozumieć naturę i źródło Twojego problemu oraz znaleźć najlepszy sposób jego rozwiązania. Razem wybierzemy najlepszą formę pomocy oraz dobierzemy właściwego psychoterapeutę, z którym będziesz czuć się komfortowo.

3. Stres związany z pracą lub szkołą

Stres towarzyszy każdemu, to obecnie codzienność zatłoczonych biur, szkół i naszych miejsc pracy. Jest naturalną reakcją na codzienne wyzwania, ale może też być dużym problemem, gdy uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Kiedy odczuwasz nadmierny stres, psychoterapia pozwoli Ci poznać jego źródło oraz pomoże w radzeniu sobie z nim.

4. Problemy interpersonalne

Nawracające problemy w relacjach z ludźmi, trudności w układaniu sobie stosunków z rodziną, przyjaciółmi, które występują często i przebiegają według podobnego wzorca są podstawą do podjęcia psychoterapii. Psychoterapeuta pomoże Ci zrozumieć problem i jego źródło, wskaże możliwy sposób jego rozwiązania oraz umożliwi poprawę komunikacji poprzez właściwe rozwiązanie konfliktów.

5. Niskie poczucie własnej wartości

Niska samoocena jest wynikiem negatywnych przekonań na temat własnej osoby, czego konsekwencją jest brak wiary w siebie, poczucie bycia gorszym, może ona prowadzić do wystąpienia depresji, czy zachowań samobójczych. Nie pozwól na to i skorzystaj z pomocy naszego specjalisty. Podczas psychoterapii nauczysz się we właściwy sposób radzić sobie z problemami, zaczniesz doceniać swoje starania i znów będziesz mógł uwierzyć w siebie.

6. Trudności emocjonalne

Zaburzenia emocjonalne polegają na wahaniach nastroju oraz zakłóceniach myślenia oraz działania. Jeśli doświadczasz silnych emocji (np.: smutek, gniew, uczucie przytłoczenia, drażliwość) psychoterapia pozwoli Ci znaleźć ich źródło i wrócić do równowagi emocjonalnej.

7. Zaburzenia psychiczne

Coraz więcej osób cierpi na zaburzenia psychiczne, jako najczęstsze wskazuje się zaburzenia nastroju, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości. Jednak najpoważniejszym i najcięższym zaburzeniem psychicznym jest schizofrenia. W przypadku zdiagnozowanych zaburzeń psychicznych psychoterapia może być integralnym elementem leczenia, zarówno w połączeniu z terapią farmakologiczną jak i jako samodzielna metoda.

Psycholodzy Warszawa
Zespół specjalistów

Wybierz interesującego Cię specjalistę i umów się na wizytę

Gabinet psychologiczny Warszawa
Pozostałe usługi

Wybierz interesującą Cię usługę i zapisz się na wizytę